Манифестација Бој на Дубљу ове године трајала је од 23. до 26.јула и сабрала је низ садржаја, којим је обележена 209.годишњица ове велике битке.
У уторак, 23.07. отворена је Ликовна колонија „Дубље 2024“, а окупила је уметнике из Мачве и околине који су четири дана стварали у порти цркве Светог Вазнесења Господњег.
Књижевно вече, својеврсну историјску трибину под називом „Страдање Мачве у Великом рату“ приредили су у среду 24.јула проф. др Милош Ковић, свештеник Синиша Милутиновић (Ванкувер, Канада) и историчар Бранислав Станковић.
Датум 25.јул је у оквиру ове пославе већ традиционално посвећен деци, те је данашњи програм био у потпуности прилагођен њима. У поподневним часовима организована је литија, а с првим мраком почео је и програм на главној бини наступима деце из културно-уметничких друштава из Дубља, Глушаца, Змињака и Белотића. Они су са осмесима на лицима показали сву лепоту српског фолклора. Две своје песме говорила је млада песникиња Милица Гајић, а гласним аплаузом публика је наградила и наступ вокалне солисткиње Катарине Мишковић. Централни догађај било је такмичење за младог Војводу Дубљанског, где је учествовало осам дечака, узраста од 12 до 16 година. У четири дисциплине – скоку у даљ, борби на брвну, надвлачењу клипка и скоку у вис надметали су се Драгољуб Делић, Александар Радивојевић, Филип Машић, Вељко Лацковић, Теодор Нешковић, Павле Малетић, Павле Теофиловић и Јован Бојичић. Најуспешнији је био Драгољуб Делић, који је проглашен ладим Војводом Дубљанским, други резултат је имао Александар Радивојевић, па Павле Малетић.
Централни део прославе 209. годишњице одржан је тачно на дан одигравања битке, а највећу пажњу бројним окупљенима привукло је традиционално надметање младића за титулу Војводе Дубљанског. Осам такмичара одмерило је снаге, али и спретност и брзину у шест хајдучких дисциплина, а свесрдна подршка долазила је од навијача из гледалишта. Најбољи резултат имао је Дубљанин, Драгорад Машић. Њему је припала хајдучка сабља у трајно власништво. Други у овом надметању је био Александар Ђурковић, а трећи Милојко Делић.
Богат културно уметнички програм обележио је и овогодишњу манифестацију, а на бини су се смењивали извођачи ФА „Ђидо“, хор „Мачвански“, сестре Аксентијевић, певачка група КУД „Бисерница“, гуслар Шћепан Шћекић, виртуоз на хармоници Драгослав Васиљевић, а у драмском делу програма мачванској публици се представио глумац Александар Дунић.
У последњем великом боју у Другом српском устанку 26. јула 1815. у мачванском селу Дубље сукобили су се устаници Милоша Обреновића и војска везира Хуршид-паше, под вођством Ибрахим Али-паше. Турци су изгубили битку, уз велике људске губитке, а у боју су погинуле и две српске војводе Сима Ненадовић и Милић Дринчић. У храму Светог Вазнесења Господњег јутрос је служен парастос изгинулим ратницима, а потом су и положени венци на спомен обележје у црквеној порти.